Aktuality > Oznámení ředitele

vloženo: 17. 6. 2019

Dovolte, abych vám touto cestou oznámila určitou skutečnost. Toto prohlášení činím především z toho důvodu, že chci předejít možným dezinformacím.

Na začátku května jsem uspěla ve výběrovém řízeni na pozici ředitelky jiné organizace v Příbrami. V této souvislosti jsem o této skutečnosti informovala zřizovatele s tím, že mé působení v Nalžovickém zámku ukončím k datu 31.8. 2019, aby bylo dost prostoru najít nového ředitele či ředitelku a dost času organizaci předat.
Za sedm let mého působení se povedlo mnoho věcí. Došlo k výraznému zlepšení kvality a rozvoji poskytovaných služeb. Více jak polovina klientů v současné době žije v komunitě, řada z nich pracuje, žijí běžný způsob života. Řada klientů, kteří pocházeli z Příbrami a žili dříve na zámku, se vrátila zpět do svého města. Jsou tedy zpět v místech, kde vyrůstali a mají své příbuzné.

S ohledem na aktuálně vysokou poptávku po našich službách jsme v květnu zažádali Středočeský kraj o navýšení kapacity chráněného bydlení, o čemž by se mělo v řádech dnů rozhodnout. Znamenalo by to, že budeme moci přijmout další žadatele, kteří momentálně čekají, zda se uvolní pro ně místo.

Uspěli jsme s žádostí o podporu v projektu Operačního programu Životního prostředí na zateplení budovy týdenního stacionáře v Kamýku nad Vltavou. V současné době tedy čeká organizaci řada dalších, příjemných kroků.

Organizace je velmi dobře nastavená, kvalitu služeb, ale i procesy uvnitř organizace se podařilo zajistit na velmi vysoké úrovni. Věřím, že se na pozici ředitele organizace podaří vybrat dobrého nástupce, který bude dále pokračovat v nastavených vizích a Nalžovický zámek bude nadále organizací, která bude poskytovat kvalitní služby a činit další kroky pro svůj rozvoj.

Mgr. Lenka Mottlová


Služba sociálně terapeutické dílny a chráněné bydlení v Příbrami
jsou spolufinancovány za podpory města Příbram
 
Domov Nalžovice
Design: DIRTECHO MEDIA s.r.o.