Dobrovolnictví

Nalžovický zámek hledá dobrovolníky, kteří mají zájem pomáhat našim klientům.

Hledáme také dobrovolníky s tvůrčím potenciálem, kteří by chtěli spolupracovat s ošetřujícím personálem při skupinových činnostech s klienty – ruční práce, výtvarné techniky nebo pohybové aktivity, (docházení dle dohody Po-Pá v rozmezí 10-16 hod).

Dobrovolníkem se může stát každý, kdo dovrší 18 let a chce si najít chvíli volna, kterou by chtěl věnovat pomoci druhým – dobrovolnictví je určeno pro studenty, seniory i osoby v produktivním věku bez rozdílu vzdělání či kvalifikace. Rozhodující je mít pochopení pro druhého, jeho starosti i radosti, a chtít je sdílet.

Co konkrétně dobrovolnická činnost představuje?
Dobrovolníci si mohou s klienty povídat, číst knihy, kreslit, zpívat nebo je doprovázet na procházky. Samozřejmě se ale nebudeme bránit, pokud někdo bude chtít realizovat vlastní zajímavé programy. Dobrovolníci si sami určí četnost a dobu svého působení v jednotlivých programech.

Zájemci o vstupní pohovor se mohou přihlásit e-mailem na reditelka@domov-nalzovice.cz nebo telefonicky na pevné lince zařízení viz kontakty případně na paní Janu Vaverkovou – koordinátora dobrovolníků, na adrese: Nalžovický zámek, p.s.s., Nalžovice 14, telefon 607 824 455.

 

 

image001

 

 
Domov Nalžovice
Design: DIRTECHO MEDIA s.r.o.