Nadace ČEZ

V srpnu 2017 jsme díky nadačnímu příspěvku od Nadace ČEZ zakoupili rehabilitační závěsný systém do pobočky v Kamýku nad Vltavou, kde využívají službu týdenního stacionáře osoby v dětském věku s mentálním a mnohdy pohybovým postižením. Díky tomu zařízení bylo možné poskytovat rehabilitaci dětí na vysoké úrovni.

   

Velkou výhodou rehabilitačního systému je možnost úplného zavěšení uživatele, které stimuluje konkrétní svalové skupiny u tělesně postižených. Léčebný proces i tréninková cvičení jsou prováděna přirozeně pomocí gravitace nebo použití pružných lan.  Systém je možné snadno přizpůsobit pro dosažení co největší efektivity cvičení.

    

Díky zařízení se dá s úspěchem využívat hmotnost těla jako závaží, které nezatěžuje klouby jako klasické posilování. Navíc klade důraz na aktivaci kontroly řízení pohybu. Zlepšuje stabilizaci a kontrolu pohybu jednotlivých kloubů. Dávkování zátěže u cvičení je postupné a dá se dosáhnout hned několika způsoby použitím pevných, pružných lan, úchytů i nastavením bodu závěsu. V neposlední řadě usnadňuje práci fyzioterapeutovi, neboť zavěšením určitého segmentu těla může lépe manuálně ošetřovat měkké tkáně a ušetří si i dost fyzické námahy.

Tímto děkujeme Nadaci ČEZ EPP – Pomáhej pohybem a všem těm, kteří využili mobilní aplikaci Pomáhej pohybem od 10. 3. 2017 a přidělili body naší organizaci, za něž byla poskytnuta finanční hotovost 100 000 Kč. Tato částka přispěla k pořízení tohoto závěsného systému. Vaší pohybovou aktivitou a přidělením bodů naší organizaci jste neumožnili pouze podpořit naše uživatele ve cvičení a rehabilitaci, ale především jste podpořili jejich sebevědomí a touhu se stále se zlepšovat.

Redcord je v našem zařízení nainstalován teprve pár měsíců a už jsou u některých uživatelů vidět posuny nejen ve cvičení i v sebepéči.

   

 

 
Domov Nalžovice
Design: DIRTECHO MEDIA s.r.o.